Szkoła języków

Nauka niemieckiego - metody nauczania

Stawiamy na jakość nauczania. Interesuje nas wyłącznie nauka niemieckiego, nauka angielskiego lub innego języka, która daje efekty. Bardzo często języków obcych dzieci uczą się już od przedszkola. Nie jest to błąd, z językami obcymi warto mieć kontakt w każdym wieku. Jednak nie nalezy traktować nauki niemieckiego czy nauki angielskiego w wieku przedszkolnym zbyt poważnie, ani tym bardzie oczekiwać, że będą one dawać jakiekolwiek wymierne efekty.

Niestety, co gorsza, nauka niemieckiego, angielskiego lub innego języka obcego w tak młodym wieku, do tego w warunkach przedszkola, w określonych okolicznościach może być nawet szkodliwe. Dzieci mogą źle zapamiętywać słowa i zwroty, a trwale zapamitętane w przyszłości w trakcie "normalnej" nauki mogą niezwykle przeszkadzać. Trzeba zdawać sobie z tego sprawę.

Dlatego zależy nam na szerzeniu opinii, że tylko jakościowa nauka języka, oparta na rzetelności, kompetencjach i zapewnieniu odpowiednich warunków może prowadzić do efektywnego nauczenia się języka niemieckiego, angielskiego czy innego języka obcego. Niestety, ważne jest także podejście i nauczycieli i uczniów lub raczje ich rodziców, jeśli mówimy o nauce dzieci. Wystarczy przypomnieć sobie, jak to wyglądało kiedyś, a jaki jest stan nauki niemieckiego czy angielskiego obecnie. Krótki tekst na ten temat - Bawmy się... przypomina, że kiedyś dało się jednak efektywnie nauczyć jezyków obcych